अन्तर्राष्ट्रिय

मानिसबाट कुकुर बन्न १९ लाख खर्च
एजेन्सी, १२ जेठ ।
संसारमा यस्ता धेरै व्यक्ति छन् जो आफ्नो अनौठो व्यवहारका कारण चर्चामा आउने गर्छन् । यस्तै एउटा अनौठो घटना जापानबाट आएको छ, जहाँ एक व्यक्तिको कुकुर बन्ने शौखले सबैलाई छक्क पारेको छ । टोको नामका जापानका यी व्यक्ति अहिले कुकुर बनेका छन् । मानिसबाट कुकुर बनेका टोकोले सामाजिक सञ्जालमा एउटा तस्बिर पनि सेयर गरेका छन् । सामाजिक सञ्जालमा यसको असाध्यै चर्चा भइरहेको छ ।

वास्तवमा, जापानमा बस्ने यी व्यक्तिको बाल्यकालदेखि नै कुकुरको जीवन जिउने सपना थियो । जापानको एक व्यावसायिक एजेन्सी जेपेट वर्कशप कम्पनीले टोकोलाई कुली प्रजातिको कुकुरमा परिणत गरेको छ ।

कुकुर बन्न १९ लाख खर्च

उक्त व्यक्तिलाई कुकुर बन्न यति धेरै मन लाग्यो कि त्यसका लागि उनले १९ लाख रुपैयाँ लगभग २० लाख जापानी येन० खर्च गरे । यति धेरै पैसा लिएर ती व्यक्तिले यस्तो पोसाक बनाए, जसमा उनी ठ्याक्कै कुकुरजस्तै देखिन्छन् । यो पहिरनमा उनलाई चिन्न गाह्रो हुन्छ ।

पोशाक बनाउन करिब ४० दिन लाग्यो । मानिस र कुकुरमा धेरै भिन्नता हुने भएकाले यो पोशाक बनाउन निकै मिहिनेत गरेको कम्पनीले जनाएको छ । टोकोले यो पोशाक लगाएपछि आफू कुकुरजस्तै देखिनुपर्ने इच्छा जताएका थिए ।

त्यही कारणले मानिसले कुली प्रजाति रोजे

जापानी सञ्चारमाध्यमको समाचार न्युज डट माइनाभियान्डले ती व्यक्तिलाई कुली प्रजातिकै कुकुर किन रोजेको भन्ने प्रश्न सोधेका थिए । यसको जवाफमा उनले भने, ‘कुली मेरो सबैभन्दा मनपर्ने कुकुर हो र सबैभन्दा क्युट छ । मलाई लाग्थ्यो म जत्तिकै ठूलो जनावर राम्रो हुन्छ । लामो कपाल भएका कुकुरहरूले मानव आकृतिहरू लुकाउन सक्छन्, त्यसैले मैले कुली रोजेँ । यसको पोशाक पनि पूर्ण रूपमा ओरिजिनल देखिएको थियो ।’

प्रश्नकर्ताले सोधे, ‘के तपाईं आफ्नो हात र खुट्टा राम्ररी चलाउन सक्नुहुन्छ ?’ यसको जवाफमा टोकोले भने, ‘केही अवरोधहरू छन्, तर हात र खुट्टा चलाउन सकिन्छ । यद्यपि, यदि तपाईंले हात र खुट्टा धेरै हल्लाउनुभयो भने, त्यो कुकुर जस्तो देखिँदैन ।’ रातोपाटी साभार

प्रकाशित : १२ जेष्ठ २०७९, बिहिबार

सूचना विभाग दर्ता नं.

८५८-२०७५/७६

सम्पर्क

सम्पर्क ठेगाना : बाणगंगा न.पा.– ४ जितपुर, कपिलवस्तु
कपोरेट कार्यालय : बुटवल उपमहानगरपालिका, ट्राफिक चोक
प्रादेशिक कार्यालय : देउखुरी दाङ
सम्पर्क नं. ०७६–५५०२८३,५५०२६०,९८५७०५०९७०
E-mail : [email protected]

हाम्रो समूह

  • प्रवन्ध निर्देशक :  
    लक्ष्मण प्रसाद बेल्बासे
  • प्रधान सम्पादक :  
    भेषराज पाण्डे
  • कार्यकारी सम्पादक :  
    डिलाराम भुसाल